Logo van  Roermond Actueel dat doorverwijst naar de homepage van  Roermond Actueel
Logo van  Roermond Actueel dat doorverwijst naar de homepage van  Roermond Actueel

Zoeken

Informatieavond niet aangeboren hersenletsel

Informatieavond ‘Een Andere Partner’

11 december 2025
Zorg en welzijn

Op woensdag 17 december 2025 organiseren CdH Coaching, Brainact en Gevangen in mijn Brein, in samenwerking met de Gemeente Roermond, een uitgebreide informatieavond voor partners, naasten, patiënten, professionals en andere geïnteresseerden van iemand met Niet Aangeboren Hersenletsel (NAH).

‘Een Andere Partner’ is ontstaan vanuit de overtuiging dat er veel meer aandacht nodig is voor de naasten van iemand met NAH. Zij worden dagelijks geconfronteerd met de gevolgen van hersenletsel: vaak mantelzorgen zij 24 uur per dag, zowel voor de fysieke als de cognitieve uitdagingen waar iemand met NAH mee te maken heeft. Ook de druk op een relatie kan groot zijn en het sociale leven van naasten wordt vaak aanzienlijk kleiner. Daarom is er behoefte aan meer ruimte voor lotgenotencontact, zelfzorg en erkenning van de impact die NAH op het hele systeem heeft.

Daarom bestaat deze avond uit twee delen:

Informatieve interviews met lotgenoten en professionals én het indringende theaterstuk Gevangen in mijn brein. Samen vormen deze onderdelen een avond vol herkenning, inzicht en verbondenheid.
De bijeenkomst vindt plaats in de ECI Cultuurfabriek in Roermond.

Programma

  • 19:00 – Inloop
    De deuren gaan open en bezoekers worden verwelkomd.
  • 19:15 – Start informatieavond “Een Andere Partner”
    Host Carlos den Heijer opent de avond. Via persoonlijke interviews wordt het publiek meegenomen in het perspectief van naasten en wordt helder waarom goede ondersteuning zo essentieel is.
  • 20:30 – Theaterstuk “Gevangen in mijn brein”
    Een aangrijpend theaterstuk dat invoelbaar maakt hoe het leven met NAH verandert. Het publiek krijgt een blik achter de voordeur bij Eva en Mark en ervaart wat NAH betekent voor zowel de getroffene als de partner.
  • 21:15 – Nagesprek
    Na afloop is er ruimte voor een open gesprek met elkaar, de theatermaker en de acteurs. Een moment voor herkenning, vragen en uitwisseling van ervaringen.

Verwacht einde: rond 21:30 uur

Gratis tickets zijn verkrijgbaar via www.brainact.nl/een-andere-partner/externe-link-icoon

Let op er zijn maar een maximaal aantal tickets verkrijgbaar.